نیکونگار

نکات مهم در هنگام خرید پرده

نکات مهم در هنگام خرید پرده

هنگام خرید پرده به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید پرده برای خانه از همان اهمیتی برخوردار است به همین دلیل با دانستن نکات مهم در هنگام خرید پرده ، می توانیم خریدی آسان و با اطمینان خاطر داشته باشیم.

۱. رعایت تناسب سبک پرده با دکوراسیون

 • هیچ‌چیز به‌اندازه عدم تناسب سبک و فرم پرده با سبک و تم دکوراسیون داخلی محیط موردنظر نمی‌تواند تلاش، وقت و هزینه شما را هدر دهد.
 1. اگر سبک دکوراسیون داخلی شما مدرن و مینیمال است از نمونه‌هایی با چین‌های ساده استفاده کنید و از مدل‌هایی جزئیات و ظریف‌کاری فراوان دوری نمایید.
 2. درصورتی‌که فضای موردنظر شما از نوع کلاسیک است، به سراغ پرده‌هایی با رنگ‌های مناسب با تم کلاسیک به همراه جزئیات و ظرافت‌های فراوان و مناسب بروید و از نمونه‌هایی با رنگ‌های تند و یا الگوهای مدرن، بپرهیزید.

۲. حرفه‌ای انتخاب کنید!

 • به‌طورکلی در انتخاب این محصول باید علاوه بر ابعاد و ویژگی‌های پنجره، به ابعاد اتاق، حجم دیواری که پنجره در آن قرار دارد و ارتفاع اتاق توجه کنید. چراکه این موارد برای شما مشخص می‌کند که پرده شما می‌تواند چه میزان پر چین (چه تعداد حلقه در نوع پانچی به کار ببرید) باشد و یا چقدر ارتفاع داشته باشد و عرض آن چقدر بیشتر از پنجره باشد.
 • برای فضاهای کوچک، از نمونه‌هایی ساده‌تر، با طرح و جزئیات کمتر، ترجیحاً بدون لایه‌های اضافی و درنهایت با پارچه‌های ساده و دارای طرح‌های ملایم‌تر استفاده کنید.
 • همچنین رنگ این اکسسوری مورد دیگری است که باید در نظر داشته باشید. درواقع برای فضاهای کوچک‌تر رنگ‌های متناسب با دکوراسیون و روشن و برای فضاهای بسیار بزرگ‌تر از رنگ‌های از پالت دکوراسیون استفاده کنید که تیره‌تر باشند.

۳. تناسب جنس پرده با فصل و یا شرایط اقلیمی

 • اگر امکان فراهم کردن دو پرده را دارید و یا اینکه آب‌وهوای محیط زندگی شما در یکی از دودسته سرد و گرم قرار می‌گیرد، باید جنس پارچه و نوع این محصول را متناسب با شرایط آب و هوایی انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید:

 1. برای نواحی سرد از مدل‌هایی ضخیم‌تر و تا جای ممکن تیره استفاده کنید.
 2. برای نواحی گرم، پارچه‌هایی نازک مانند حریر و یا موارد متناسب را در نظر داشته باشید.
 • لازم به ذکر است که جنس پارچه پرده نیز ازجمله موارد مهم در انتخاب می‌باشد چراکه برخی پارچه‌ها، مانند مخمل برای دکوراسیونی مدرن و یا کلاسیک می‌باشند و نمی‌توان آن‌ها را برای دکوراسیون‌های دیگر بخصوص از نوع مدرن به کار برد.

۴. کاربرد و زیبایی در کنار هم

 • جالب است بدانید که در هنگام انتخاب این محصول، معمولاً به علت تنوع طرح‌های موجود در پرده‌های پانچی کاربرد اصلی و پایه‌ای پرده، یعنی جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید و یا تعدیل آن، نادیده گرفته می‌شود. هرچند ممکن است اکثر پرده‌ها این ویژگی را داشته باشند، اما برخی نیز فاقد آن هستند.
 • راه‌حل این مسئله توجه و پرسش از فروشندگان پرده و بررسی آن قبل از خرید است؛ بنابراین پرس‌وجو از فروشنده در خرید حضوری و یا کسب اطلاعات لازم در هنگام خرید اینترنتی این نوع از محصولات را ابداً نادیده نگیرید.

۵. به ویژگی‌های پنجره توجه ویژه نمایید

 • علاوه بر ابعاد پنجره، مواردی مانند نحوه باز و بسته شدن درب پنجره، موقعیت آن در دیوار و در فضای داخلی، ایرادات و عیب‌های آن و میزان تابش نور خورشید به آن را نیز در نظر داشته باشید.
 • این موارد به شما کمک می‌کند که مدلی از پرده انتخاب کنید که کار با پنجره را دشوار نکرده و درعین‌حال، میزان ضخامت پرده و سایر ویژگی‌های آن را به بهترین نحو ممکن انتخاب کنید.

۶. پرده‌ای با ابعاد مناسب انتخاب کنید

 • میله پرده انتخابی شما باید عرضی بیشتر از دو برابر عرض پنجره داشته باشد و به‌تناسب آن، پرده نیز باید در هنگام باز بودن و با داشتن میزان چین کافی و مناسب، این مقدار را بپوشاند.
 1. عرض زیاد پرده نسبت به میله، برای شما چگالی بالا از چین روی پرده را ایجاد می‌کند که وقتی کنار کشیده شود، نمای خوشایندی ندارد.
 2. در مقابل، نمونه‌هایی با چین کم و یا عرض کم نسبت به میله، در هنگام باز بودن، نمای اتاق را ناخوشایند نشان می‌دهند.ازاین‌رو تناسب عرض پرده با میله آن را بعد از انتخاب عرض مناسب میله، فراموش نکنید.
 • لازم به ذکر است که برای طول این المان باید پایین آن حداقل مماس با سطح زمین باشد در غیر این صورت پرده ناقص به نظر می‌رسد.
 • همچنین لازم به یادآوری است که محل شروع پرده از بالای پنجره، باید حداقل 15 سانتی‌متر بالاتر از قاب نهایی پنجره باشد که در اکثر مواقع توصیه می‌شود از نزدیکی سقف میله نصب و پرده شروع شود.

۷. به کاربری فضای موردنظر توجه داشته باشید

 • کاربری فضا و انتخاب یک پرده مناسب برای آن مسئله بسیار بااهمیتی می‌باشد. به‌عنوان‌مثال می‌توان مطرح کرد که پرده‌هایی برای آشپزخانه باید قابلیت شست و شوی بالاتر، لکه پذیری کمتر و مقاومت و طول عمر بالاتری داشته باشند.
 1. پرده‌های اتاق‌خواب نیز باید بتوانند میزان نور وارده را تا حد بالایی کنترل کنند و حریم خصوصی را به‌خوبی حفظ کنند.
 2. همچنین برای پرده‌های اتاق پذیرایی جلوه و زیبایی در کنار شیکی فضا اهمیت بیشتری دارد.
 3. از طرف دیگر برای اتاق نشیمن، زیبایی، راحتی کار با این محصول و درنهایت کاربرد آن اولویت دارد.
 • بنابراین در نظر داشتن این موارد می‌تواند انتخاب‌های شما را محدود و درعین‌حال اصولی‌تر کرده و درنهایت به انتخاب نمونه مناسب منجر شود.

۸. انتخاب یراق‌آلات مناسب برای پرده

 • یراق‌آلات مناسب برای پرده ازجمله اجزای کاربردی در انتخاب پرده بوده که توجه به آن‌ها می‌تواند فضایی خاص برای خانه شما را رقم بزند.
 • به‌طورکلی میله پرده، آویزهای کناری، شرابه‌ها و نگه‌دارنده پرده، همه و همه در بازار دارای تنوع بالایی بوده و کاربرد این موارد رایج و محدود به نوع خاصی از این محصول نمی‌شود. بنابراین در هنگام انتخاب این موارد به نوع پرده، سبک دکوراسیون داخلی، تناسب با این موارد و میزان نمای این یراق‌آلات توجه داشته باشید.
 • لازم به ذکر است که اگر قصد دارید نقطه محوری دکوراسیون داخلی خانه شما بخصوص در نوع کلاسیک و سنتی این محصول باشد، بیشتر بر روی موارد ذکرشده سرمایه‌گذاری کنید و نمونه‌های متناسب با جزئیات بیشتر را در نظر گرفته و خریداری کنید.

 • با دانستن نکات مهم در هنگام خرید پرده ، میتوانید انتخاب خوبی داشته و به دکوراسیون ایده آل و زیبایی در خانه دست یابید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش خرید از سایت نیکونگار

مقالات مفید و خواندنی

Shopping cart close